Czy woda może wspomóc odchudzanie?

Czy woda może wspomóc odchudzanie?

Słowo kluczowe: WODA

Mnóstwo osób wciąż zmaga się ze swoimi zbędnymi kilogramami. Nadwaga może doprowadzić do cukrzycy, poważnych chorób serca i kłopotów ze stawami, dlatego każdy, kto ma z nią problem, powinien się jej jak najszybciej pozbyć. Odchudzanie nie jest łatwe, ale można je sobie uprzyjemnić. Wystarczy wprowadzić do diety optymalne ilości zwykłej wody.

Korzyści wynikające z picia wody

To właśnie woda doskonale działa na układ metaboliczny. Łączy się z pokarmami i zwiększa ich objętość, wypełniając w ten sposób żołądek i hamując łaknienie. A niestety uczucie głodu bywa dość często mylone ze zwykłym pragnieniem. W przypadku pojawienia się chęci na słodką przekąskę, warto spróbować poratować się szklanką wody. Tak samo należy postępować mniej więcej pół godziny przed każdym posiłkiem – płyn doskonale wypełni żołądek, co zminimalizuje ryzyko pochłonięcia zbyt dużej ilości kalorii.

Woda potrafi więc zmniejszyć łaknienie i przyspieszyć pracę metabolizmu. Co więcej, nie zawiera żadnych kalorii, a mimo tego może fantastycznie smakować. Wystarczy dodać do niej kilka listków mięty, cytrynę lub limonkę, aby uzyskać zdrowy, odchudzający, a do tego przepyszny napój.